"Tanec musí vycházet z nejhlubšího nitra."
                           Andrés Marín, tanečník
O mnĕ

Pocházím z Kralup nad Vltavou, kde jsem v šesti letech začala tančit v dĕtském souboru.
Osm let jsem se vĕnovala klasickému baletu, rytmice a lidovým tancům. Při studijním pobytu
v Nĕmecku jsem se intenzivnĕ zabývala americkým jazzovým baletem u Janca Jancoliniho v Bonnu. Po odchodu do rakouského Lince, kde od r. 1999 žiji, jsem v letech 2004-2006 absolvovala tříleté studium taneční pedagogiky při tanečním studiu Performdance Linz (pod vedením Ulrike Bauerové a Bruna Genty) v oboru flamenco a moderní tanec. Svůj zájem o práci s tĕlem a udržení dobré taneční kondice jsem si doplnila dvouletou odbornou kvalifikací metody Gyrokinesis® (certified GYROKINESIS® Level I Trainer). Od r. 2006 působím jako instruktorka této metody.
Svoji vášeň pro flamenco jsem objevila v r. 2005 a od té doby mě neopustila. Kvalitní základy jsem získala ve vídeňské škole Flamenca Academia u tanečnice Susany La Gitana Rubia a pravidelnými kurzy ve Španělsku u předních flamencových tanečníků (Maria del Mar Moreno (Jerez), Joaquin Ruiz a Giorgia Celli (Madrid), Belén Cabanes (Barcelona), Lydia Valle (Sevilla), dále u mladých inovativních tanečnic moderního flamenca jako je Mercedes Ruiz, Ángeles Gabaldón, Rosario Toledo a Belén Maya. V České republice jsem pravidelně absolvovala workshopy s těmito předními španělskými a českými tanečníky: Juan Trigueros, Jana Drdácká, Sonja Salas, Virginia Delgado.

Taneční činnost

2005: "Hommage an Choreographin Erika Gangl" jako členka Performdance-Compania Linz
2006: vlastní choreografická činnost v rámci projektu "Frauen-Träume", taneční skupina Dance Libre Salzburg
2007: flamencová divadelní produkce "GOYA - Impresiones" jako členka flamencového souboru Academia Flamenca (Susana la Gitana Rubia, Vídeň)
2009-2010: spoluúčast na vystoupeních s Peńou Flamenca Linz
2010-2018: pravidelně vystupuji na firemních i soukromých akcích (oslavy, večírky, plesy, svatby)

Lektorská činnost

První zkušenost jako lektorka flamenca jsem získala v roce 2007 ve Vídni ve Flamenca Academia (flamencová škola Susany la Gitana Rubia), kdy jsem začala vést kurzy pro začátečníky. Od r. 2008 vedu pravidelné kurzy a workshopy v Horním Rakousku (Linz, Steyr a okolí) a od r. 2011 i v České republice. Bližší informace sledujte pod aktualitami.
"Flamenco změnilo mne i můj život a stalo se opravdovou vášní, ze které čerpám mnoho energie a radosti pro svůj život. Díky zemitému charakteru flamenca a velké pestrosti jeho výrazových možností nechávám mluvit tělo i duši řečí flamenca a ponořím se tak do tohoto fascinujícího světa."
Ivana Mandíková

Česky
Deutsch